telefon do Infoserwisu  579 632 542
avast! sklep z licencjami - avastpl.com

:: internet: pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest obecnie najefektywniejszym sposobem zapewnienia dobrej pozycji w internecie i bezpośrednio przekłada się na zwiększenie obrotów firmy. Jest też stosunkowo skutecznym sposobem, ponieważ internauta nie odbiera pozycjonowania jako reklamy. Aby umożliwić lepsze zaistnienie w sieci, oferujemy usługę pozycjonowania serwisów internetowych.

Najczęściej zadawane pytania:

zwiń wszystkierozwiń wszystkie

Jaka strategia sprawdza się najlepiej w przypadku tzw. wyszukiwarek?

Nie istnieją strategie windujące odnośniki do danej witryny na listach sporządzanych przez wyszukiwarki internetowe. Typowym błędem przy wyborze usługodawcy jest zawierzenie obietnicom zastosowania "cudownych" środków. Zamiast tego firma realizująca projekt powinna przedstawić strategię mająca na celu właściwe pozycjonowanie stron.
Dzięki dobraniu odpowiednich słów - kluczy oraz umiejętnym umieszczeniu ich w kodzie strony można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Stosowanie niedozwolonych sztuczek oszukujących wyszukiwarki kończy się wciągnięciem witryny na czarną listę.

Czy wysoką pozycję w wyszukiwarkach można zagwarantować?

Gwarancje tego rodzaju są obietnicami bez pokrycia i należy je traktować jak próbę wyłudzenia pieniędzy. Konkretna pozycja jest wynikiem splotu wielu czynników. Profesjonalista bez problemu objaśni jakie są to czynniki i zaproponuje strategię realistycznych rozwiązań.

Jak długo trzeba czekać, by witryna była obecna w wyszukiwarkach?

Zwykle mija kilka tygodni nim wyszukiwarki "zauważą" nowouruchomioną witrynę. Stosunkowo prostymi zabiegami można przyspieszyć nieco indeksowanie. Jeśli komuś bardzo zależy na czasie, niektóre wyszukiwarki i większość katalogów stron internetowych odpłatnie umieszcza adresy internetowe "poza kolejnością". Jest to jedyna w 100% gwarantowana "strategia".

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Koszt pozycjonowania serwisu uzależniony jest od szeregu czynników i ustalany jest indywidualnie. Ważnym narzędziem analizy są statystyki odwiedzalności.

Dlaczego Google?

Dlatego, że jest niekwestionowanym liderem wśród wyszukiwarek internetowych. Według statystyk z czerwca 2010, Google jest praktycznie monopolistą i nie ma żadnych poważnych konkurentów. Z usług korzysta nieco ponad 90% posiadaczy komputerów i aż 98% użytkowników telefonów komórkowych. Google Statystyki uwzględniły jeszcze dwie wyszukiwarki - Yahoo! (3,91% dla rynku komputerowego i 0,81% dla mobilnego) i Bing (odpowiednio 3,74 i 0,46).

Co gwarantuje przygotowanie profesjonalnej witryny?

Witryna internetowa jest subtelną mieszanką talentów artystycznych i programistycznych. Wymaga też poprawnej nawigacji i płynnego połączenia poszczególnych elementów. Zlecenie wykonania projektu firmie, która potrafi tworzyć profesjonalne, sprawnie działające i estetyczne strony zaoszczędzi wiele czasu i rozczarowań wątpliwymi wynikami. Należy wystrzegać się grafików o nikłym pojęciu na temat budowy stron internetowych oraz "speców komputerowych" od wszystkiego. Powierzanie istotnych zleceń takim osobom jest najczęściej tylko kosztownym eksperymentem.